Galerie

  • 1. Asymetria | Wolskie Centrum Kultury

  • 2. BWA Warszawa

  • 3. Dawid Radziszewski

  • 4. ESTA

  • 5. Fundacja Galerii Foksal

  • 6. Fundacja Profile

  • 7. Galeria m²

  • 8. High

  • 9. Jednostka

  • 10. Instytut Fotografii Fort

  • 11. Le Guern

  • 12. LETO

  • 13. lokal_30

  • 14. Monopol

  • 15. Olszewski Gallery

  • 16. Piktogram

  • 17. Pola Magnetyczne

  • 18. Polana Institute

  • 19. Propaganda

  • 20. Raster

  • 21. Rodriguez Gallery

  • 22. Serce Człowieka

  • 23. Stereo

  • 24. Szara

  • 25. Szydłowski

  • 26. Wizytująca

  • 27. Wschód

Mapa

Wschód

Songs of rain and hobo chili
Anders Dickson
20.09–19.10.2019
Czynne: śr.–sob. 13–18
Adres: ul. Miedziana 11

Wizytująca

Suma wiedzy
Paweł Susid

20.09–19.10.2019

Czynne: wt.–pt. 14–19 sob. 11–14

Adres: ul. Grzybowska 88

Szydłowski

Parallel Universe
Luka Rayski, Stephen Wilks

20.09–31.10.2019

Czynne: śr.–pt. 14–18

Adres: ul. Wspólna 53/2

Szydłowski
Szara

CZY TO SEN, CZY JAWA?! NIE, TO SUMATRA!
Wojciech Kucharczyk
20–28.09.2019
Czynne: wt.–sob. 14–18
Adres: Biennale Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50

Stereo

Indifferent Star
Mateusz Sadowski
20.09–19.10.2019
Czynne: śr.–sob. 13–18
Adres: ul. Miedziana 11

Serce Człowieka

Nektar
Joanna Woś
20.09–22.09.2019
Czynne: pt.–niedz. 12–19
Adres: ul. Pytlasińskiego 20/16

Serce Człowieka
Rodriguez Gallery

Ale nudy
Dalila Gonçalves, Michał Smandek
20.09–22.09.2019
Adres: Al. Jerozolimskie 51/2

Raster

Duch domu
Dominika Olszowy
20.09–09.11.2019
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Wspólna 63

Propaganda

Bzik Tropikalny
Damián Flores, Paweł Kowalewski, Mariusz Tarkawian, Ada Zielińska oraz artyści anonimowi
20.09–19.10.2019
Czynne: pon.–sob. 12–18
Adres: Foksal 11/1

Polana Institute

Nowe Królestwo
Mikołaj Sobczak
20.09–30.09.2019
Czynne: pon.–sob. 12–18
Adres: al. Jana Pawła II 49

Polana Institute
Pola Magnetyczne

Longue durée
Nelly Agassi, Nicolas Grospierre
20.09–02.11.2019
Czynne: po umówieniu telefonicznym lub mailowym
Adres: ul. Londyńska 13

Piktogram

Słońca
Zuza Golińska
20.09–26.10.2019
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Kredytowa 9

Olszewski Gallery

Glin
Magdalena Więcek
20.09–21.12.2019
Czynne: wt.–pt. 11–14, 15–19, sob. 11–16
Adres: ul. Szpitalna 8A/6

Olszewski Gallery
Monopol

Lato 2019
Tymek Borowski
20.09–23.11.2019
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Marszałkowska 34/50

Monopol
lokal_30

Jeszcze chwila i trafi mnie szlag
Maria Anto, Zuzanna Janin, Elka Krajewska, Małgorzata Markiewicz, Kraj M, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Anna Orbaczewska, Maria Toboła
20.09–8.11.2019
Czynne: śr.–pt. 12–18, sob. 12–15
Adres: ul. Wilcza 29A/12

LETO

Konfiguracje
Zbigniew Andrzej Natkaniec
20.09–19.10.2019
Czynne: wt.–pt. 12–19, sob. 12–16
Adres: ul. Dzielna 5

Le Guern

Ornamenty
Irmina Staś
20.09–09.11.2019
Czynne: wt.–pt. 12–18 sob. 11–16
Adres: ul. Katowicka 25/1

Instytut Fotografii Fort

A więc wojna
Agnieszka Rayss
20.09–17.11.2019
Czynne: śr.–pt. 14–18 sob.–niedz. 12–18
Adres: ul. Racławicka 99 (Fort Mokotów, budynek 06)

Jednostka

A-Z 2018 (sprawozdanie roczne)
Andrzej Tobis
20.09–19.10.2019
Czynne: wt.–sob. 14–18
Adres: ul. Andersa 13

Jednostka
High

Thomas Rentmeister
Thomas Rentmeister
20.09–26.10.2019
Czynne: śr.–sob. 12–18.00
Adres: Miedziana 6

Galeria m²

Gruczoł Patriotyzmu
Kamil Kukla
20.09–14.12.2019
Czynne: wt. 14–19, czw. 14–21, pt. 14–19, sob. 12–16
Adres: ul. Oleandrów 6

Galeria m²
Fundacja Profile

O nic nie jestem pytany
Andrzej Dłużniewski
20.09–02.11.2019
Czynne: wt.–sob. 12–19
Adres: ul. Franciszkańska 6

Fundacja Galerii Foksal

Wilhelm Sasnal, Artur Żmijewski
20.09–26.10.2019
Czynne: wt.–sob. 12–18
Adres: ul. Górskiego 1A

ESTA

Światło mojego życia
Jan Chwałczyk
20.09–28.09.2019
Czynne: wt.–niedz. 12–19
Adres: ul. Dzielna 5

Dawid Radziszewski

Nowe Życie
Şerban Savu
20.09–19.10.2019
Czynne: wt.–sob. 12–19
Adres: ul. Kolejowa 47A/U5 (19. Dzielnica)

Dawid Radziszewski
BWA Warszawa

Kolory straconego czasu
Bownik
20.09–16.11.2019
Czynne: śr.–sob. 14–18
Adres: ul. Marszałkowska 34/50

BWA Warszawa
Asymetria | Wolskie Centrum Kultury

Znak pusty / archiwum
Vahram Aghasyan, Zbigniew Dłubak, Daniil Galkin, Sharon Hayes, Barbara Kozłowska, Jarosław Kozłowski, Zbigniew Libera, Jerzy Lewczyński, Nikita Kadan, Anna Kutera, Romuald Kutera, Witek Orski, Harout Simonyan, Tomasz Szerszeń, Jan Świdziński
20.09–20.11.2019
Czynne: wt.–pt. 11–16 oraz po umówieniu telefonicznym
Adres: ul. Wolska 46/48

Asymetria | Wolskie Centrum Kultury

Program

PIĄTEK 20 WRZEŚNIA 2019
wernisaże w galeriach 17.00–21.00

14.00
Rafał Bujnowski Plastyka a higiena – spotkanie z artystą na wystawie
i promocja książki
Raster w Galerii DAP
ul. Mazowiecka 11a

15.00
Premiera edycji kolekcjonerskich IFF
Anna Zagrodzka / Karolina Wojtas / kolekcja Domu Mody Limanka
Instytut Fotografii Fort
ul. Racławicka 99
(Fort Mokotów, budynek 06)

18.30
Matecznik – koncert Edki Jarząb
lokal_30
ul. Wilcza 29A/12

19.30
Otwarcie wystawy Sztuka kroju
Bytom na WGW
Olaf Brzeski, Oskar Dawicki, Zbigniew Libera, Zbigniew Rogalski, Janek Simon, Jan Smaga
Centrum Praskie Koneser
pl. Konesera 5

21.00–2.00
WGW x PERŁA party
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2

 

SOBOTA 21 WRZEŚNIA 2019
galerie czynne 12.00–19.00

11.30
Środkowoeuropejska Platforma Sztuki Współczesnej
Grażyna Kulczyk prezentuje Muzeum Susch;
prowadzenie: Piotr Kosiewski
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
sala multimedialna
pl. Małachowskiego 3
registration: rsvp@warsawgalleryweekend.pl

13.00
Środkowoeuropejska Platforma Sztuki Współczesnej
Panel kolekcjonerów: Piotr Bazylko, Vilius Kavaliauskas, Christian Kaspar Schwarm;
prowadzenie Sergej Timofejevs
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
sala multimedialna
pl. Małachowskiego 3

19.00
Środkowoeuropejska Platforma Sztuki Współczesnej
Program performansów: Zuzanna Bartoszek, Andro Dadiani, Alex Mirutziu, Voin de Voin
Pałac Kultury i Nauki Sala Kisielewskiego
pl. Defilad 1
Wspierana przez Fundację Sztuki Polskiej ING oraz Instytut Adama Mickiewicza

12.00
Wizyta w pracowni Tymka Borowskiego, autora wystawy
Lato 2019 w Galerii Monopol
Studio Roza
ul. Taśmowa 1

15.00
Premiera publikacji Andrzeja Tobisa A-Z (sprawozdanie roczne)
wydanej przez galerię Jednostka i spotkanie z autorem
ul. Andersa 13

16.00
Oprowadzanie Zbigniewa Libery po wystawie With Love to Tommy
Fundacja Tomasza Machcińskiego
ul. Litewska 10/48

17.00–18.00
Gruczoł Patriotyzmu na koszulce.
Sitodruk na żywo w wykonaniu Kwiaciarni Grafiki według projektu Kamila Kukli
Galeria m2
ul. Oleandrów 6
(prosimy o przyniesienie jednej sztuki jasnej koszulki, torby itp.)

20.00–21.00
Dźwiękowy Performens, Gustaw Gliwiński Parametryczny Wiatr
Śmierć Człowieka
ul. Nowy Świat 63

21.00–02.00
WGW Szara Music Showcase
muzyczno-taneczny wieczór kuratorowany przez Galerię Szarą
Bar Studio
pl. Defilad 1
21.00–23.00 – Czarny Latawiec / dj set
23.00–00.00 – RSS B0YS / live
00.00–02.00 – Agnieszka Obszańska – Łukasz Dziedzic / B2B dj set

 

NIEDZIELA 22 WRZEŚNIA 2019
galerie czynne 12.00–19.00

11.00
„Myślenie ciałem” o wybranych obrazach wystawy A więc wojna
Doświadczenie i rozmowę poprowadzi Zuza Sikorska
Instytut Fotografii Fort
ul. Racławicka 99
(Fort Mokotów, budynek 06)

12.00–16.00
Międzynarodowe sympozjum Magdalena Abakanowicz. Sztuka i życie
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
ul. Topolowa 1, Orońsko
zapisy na darmowy autobus: niedziela@rzezba-oronsko.pl

13.00
Śniadanie z artystkami wystawy Jeszcze chwila i trafi mnie szlag
oraz wspólne działania artystek
lokal_30
ul. Wilcza 29a/12

15.00
Dr Piotr Rypson oprowadza po wystawie
DEEP IMPACT – Stefan Gierowski i europejska awangarda lat 60.
Fundacja Stefana Gierowskiego
pl. Dąbrowskiego 8/11

17.00
Mołr Drammaz /Wojciech Kucharczyk, Joanna Bronisławska
Koncert towarzyszący wystawie Wojtka Kucharczyka w Galerii Szara
CZY TO SEN, CZY JAWA?! NIE TO SUMATRA!
Biennale Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50

18.00
Powinno być dobrze – premiera albumu Zuzy Krajewskiej
i spotkanie z autorką
BWA Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50

20.30
Let Your Body be Free
Fashhart by LETO, Hawrot & Kasia Bielska
fotografie: Kasia Bielska & Hawrot
happening: Pat Dudek
dj live set: SPEYS, muhmuh, Krzysiek Hawrot
Paloma nad Wisłą
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2

 

WYSTAWY TOWARZYSZĄCE

BIURO WYSTAW
Pracownia Widok 
Józef Gałązka
ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, lok. 4
20.09–29.11.2019

BYTOM
Sztuka kroju 
Olaf Brzeski, Oskar Dawicki, Zbigniew Libera, Zbigniew Rogalski, Janek Simon, Jan Smaga
Centrum Praskie Koneser
pl. Konesera 5
20–22.09.2019

CURATED AFFAIRS
As x as y
Mateusz Choróbski, Paul Czerlitzki, Zuza Golińska, Klara Kayser, Gizela Mickiewicz, Ulrike Möschel, Katarzyna Przezwańska, Angelika J. Trojnarski
Pałac Kultury i Nauki Sala Kisielewskiego
pl. Defilad 1
16.09–22.09.2019

FUNDACJA GALERII FOKSAL i STEREO
Fenix
Piotr Łakomy
Instytut Awangardy
al. Solidarności 64 m. 118
Czynne: czw.-sob. 16–19.00
06.09–05.10.2019

FUNDACJA STEFANA GIEROWSKIEGO
DEEP IMPACT – Stefan Gierowski i europejska awangarda lat 60. 
pl. Dąbrowskiego 8/11
15.09–15.11.2019

FUNDACJA TOMASZA MACHCIŃSKIEGO
With Love to Tommy
Tomasz Machciński & Type 42 (Anonymous)
ul. Litewska 10/48
20–29.09.2019

KOLEKCJA TOMASZA PASIEKA
Wielcy gryzący bułki 
Paweł Śliwiński
ul. Burdzińskiego 5, II piętro
20.09–22.09.2019

KRUPA GALLERY
12 mężów Apolonii 
Pola Dwurnik
pl. Konstytucji 6
20.09–15.10.2019

POLANA INSTITUTE
Ostatnie miejsce na Ziemi 
Paweł Althamer, Barbara Hammer & Barbara Klutinis, Joan Jonas, Tadeusz Kantor, Magdalena Karpińska, Olga Micińska, Róża Litwa, Mikołaj Sobczak, Stach Szumski
Muzeum Ziemi PAN, Willa Pniewskiego
Na Skarpie 20/26
20.09–22.09.2019

ŚMIERĆ CZŁOWIEKA
Zimny Dryf 
Inside Job (Ula Lucińska, Michał Knychaus), Barbara Żłobińska, Mariusz Maślanka, Kamil #2
ul. Nowy Świat 63
20.09–22.09.2019

 

WYSTAWY W INSTYTUCJACH

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Maria Loboda,Siedząc tutaj znudzona jak lamparcica
Kuratorka: Ewa Gorządek
12.04.–22.09.2019

Bezludzka Ziemia oraz Forensic Architecture Centrum Natury Współczesnej
Kurator: Jarosław Lubiak
15.03–22.09.2019

MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku
Kuratorzy: Sebastian Cichocki, Joanna Mytkowska, Łukasz Ronduda, Aleksandra Urbańska
30.08–17.11.2019

MUZEUM WOLI
oddział Muzeum Warszawy
ul. Srebrna 12
Mary McCartney, Monochrome | Colour
Organizator: Vogue Polska
Kurator: Tomasz Gutkowski
22.09–05.10.2019

ZACHĘTA – NARODOWA GALERIA SZTUKI
pl. Małachowskiego 3
Alienacje albo następnym razem pożar
kuratorka: Maria Brewińska
13.07–29.09.2019

STRAJK. Käthe Kollwitz, Hito Steyerl, Keren Donde
kurator: Stanisław Welbel
10.09–17.11.2019



Partnerzy strategiczni

www.artystycznapodrozhestii.pl www.ergohestia.pl www.bytom.com.pl www.ingart.pl www.perla.pl www.purohotel.pl www.suzuki.pl www.vogue.pl

Partnerzy

http://www.um.warszawa.pl/en https://www.gov.pl/web/kultura/ https://www.gov.pl/web/kultura/ https://culture.pl http://tzsp.art.pl http://tzsp.art.pl http://u-jazdowski.pl/ http://wspieraj.artmuseum.pl/en https://muzeumwarszawy.pl/en/ https://www.barstudio.pl http://www.grupawarszawa.com/en/ https://www.facebook.com/syrenispiew/ http://koneser.eu/en/ https://artinfo.pl https://contemporarylynx.co.uk https://goingapp.pl https://goout.net/en/warsaw/ https://www.rzezba-oronsko.pl

 

 

Materiały Prasowe




Archiwum

Warsaw Gallery Weekend 2019